24 Feb 2019

SJJL Umeå 2019

Inscripción normal
01 Jan - 18 Feb 23:59
Inscripción tarde
Deadline 20 Feb 23:59

JJ Fighting, Barn / Mixed 7–8 år / -25 kg

Alma Hawranek SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -20 kg
  • Born 2011

Nicole Grimmer SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -25 kg
  • Born 2013

JJ Fighting, Barn / Mixed 7–8 år / -30 kg

Benny Bakareke SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -30 kg
  • Born 2010

Amanda Eklund SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -30 kg
  • Born 2011

Tuva Boldrup SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -30 kg
  • Born 2011

Viktor Bogonos RU

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -30 kg
  • Born 2010

JJ Fighting, Barn / Mixed 7–8 år / -40 kg

Manne Johansson Ödmalm SE

Holmsund-Obbola Kampsport IF
Dynamix

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2010

Felicia Lundström SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2011

JJ Fighting, Barn / Mixed 9–10 år / -35 kg

Mira Hellsten SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -35 kg
  • Born 2008

Freja Vonkavaara SE

Holmsund-Obbola Kampsport IF
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -35 kg
  • Born 2009

Arvid Övling SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -35 kg
  • Born 2009

JJ Fighting, Barn / Mixed 9–10 år / -40 kg

Milian Lindahl SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Örnsköldsviks Kampsportsförening

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2009

Levi Selander SE

Holmsund-Obbola Kampsport IF
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2009

Alia Sandberg SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2008

Alexander Norberg SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2009

Joel Wikström

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -40 kg

JJ Fighting, Barn / Mixed 11–12 år / -40 kg

Yusef Kouloun Gustavsson SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2007

Zeb Lindell SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Örnsköldsviks Kampsportsförening

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2009

JJ Fighting, Barn / Mixed 11–12 år / -45 kg

Ludvig Bünsow SE

Holmsund-Obbola Kampsport IF
Dynamix

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -45 kg
  • Born 2008

Filippa Widmark SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -45 kg
  • Born 2007

Sasha Brännberg AD

IKSU
Dynamix
Flyttad JJ Fighting, Barn / Mixed 11–12 år / -40 kg

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2007

JJ Fighting, Barn / Mixed 11–12 år / -55 kg

Shirin Alturk SE

IKSU
Dynamix
Flyttad från JJ Fighting, Barn / Mixed 11–12 år / -50 kg

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -50 kg
  • Born 2008

Moa Sandström SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -55 kg
  • Born 2007

Benjamin Sjöström SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu
Flyttad från JJ Fighting, Barn / Mixed 9–10 år / -50 kg

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -50 kg
  • Born 2009

Ismael Bäckström SE

IKSU
Dynamix
Flyttad från JJ Fighting, Barn / Mixed 11–12 år / -50 kg

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -50 kg
  • Born 2006

Hjalmar Lannerbäck SE

IKSU
Dynamix
Flyttad från JJ Fighting, Barn / Mixed 11–12 år / -50 kg

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -50 kg
  • Born 2006

JJ Fighting, Barn / Flickor 13–15 år / -60 kg

Tove Öhman SE

Holmsund-Obbola Kampsport IF
Dynamix

  • Age group Flickor 13–15 år
  • Weightclass -60 kg
  • Born 2005

Isabella Wänman SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Flickor 13–15 år
  • Weightclass -60 kg
  • Born 2004

JJ Fighting, Barn / Pojkar 13–15 år / -50 kg

William Winberg SE

IKSU
Dynamix
Flyttad från JJ Fighting, Barn / Pojkar 13–15 år / -40 kg

  • Age group Pojkar 13–15 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2005

Malek Mohanna SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Pojkar 13–15 år
  • Weightclass -45 kg
  • Born 2005

JJ Newaza, Barn / Mixed 7–8 år / -25 kg

Anton Höglund SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -25 kg
  • Born 2010

Alma Hawranek SE

IKSU
Dynamix
Flyttad från JJ Newaza, Barn / Mixed 7–8 år / -20 kg

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -20 kg
  • Born 2011

Nicole Grimmer SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -25 kg
  • Born 2013

Gustav Söderlund SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -25 kg
  • Born 2011

JJ Newaza, Barn / Mixed 7–8 år / -30 kg

Amanda Eklund SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -30 kg
  • Born 2011

Albin Valmari SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -30 kg
  • Born 2011

JJ Newaza, Barn / Mixed 9–10 år / -30 kg

Leah Valmari SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -30 kg
  • Born 2009

Elna Valmari SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -30 kg
  • Born 2010

Leia Asplund SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -30 kg
  • Born 2009

Hilde Brännlund SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -30 kg
  • Born 2010

JJ Newaza, Barn / Mixed 9–10 år / -35 kg

Mira Hellsten SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -35 kg
  • Born 2008

Freja Vonkavaara SE

Holmsund-Obbola Kampsport IF
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -35 kg
  • Born 2009

Bianca Forsberg SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -35 kg
  • Born 2008

Arvid Övling SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -35 kg
  • Born 2009

JJ Newaza, Barn / Mixed 9–10 år / -40 kg

Manfred Nilsson SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2008

Manne Johansson Ödmalm SE

Holmsund-Obbola Kampsport IF
Dynamix
Flyttad från JJ Newaza, Barn / Mixed 7–8 år / -40 kg

  • Age group Mixed 7–8 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2010

Milian Lindahl SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Örnsköldsviks Kampsportsförening

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2009

Levi Selander SE

Holmsund-Obbola Kampsport IF
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2009

Jakob Kickinger SE

IKSU
Dynamix
Flyttad från JJ Fighting, Barn / Mixed 9–10 år / -40 kg

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2009

Alia Sandberg SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2008

Josifine Ek SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2010

Alexander Norberg SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2009

Joel Wikström

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -40 kg

JJ Newaza, Barn / Mixed 11–12 år / -40 kg

Yusef Kouloun Gustavsson SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2007

Zeb Lindell SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Örnsköldsviks Kampsportsförening

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2009

Max Lundgren SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2006

Vide Degerman SE

Lycksele Kampsport Förening
Lycksele Kampsport Förening

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2007

JJ Newaza, Barn / Mixed 11–12 år / -50 kg

Shirin Alturk SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -50 kg
  • Born 2008

Benjamin Sjöström SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu
Flyttad från JJ Newaza, Barn / Mixed 9–10 år / -50 kg

  • Age group Mixed 9–10 år
  • Weightclass -50 kg
  • Born 2009

Ismael Bäckström SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Mixed 11–12 år
  • Weightclass -50 kg
  • Born 2006

JJ Newaza, Barn / Flickor 13–15 år / -65 kg

Tove Öhman SE

Holmsund-Obbola Kampsport IF
Dynamix
Flyttad från JJ Newaza, Barn / Flickor 13–15 år / -55 kg

  • Age group Flickor 13–15 år
  • Weightclass -55 kg
  • Born 2005

Alma Bengtsson SE

Lycksele Kampsport Förening
Lycksele Kampsport Förening

  • Age group Flickor 13–15 år
  • Weightclass -65 kg
  • Born 2005

JJ Newaza, Barn / Pojkar 13–15 år / -50 kg

Malek Mohanna SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Pojkar 13–15 år
  • Weightclass -45 kg
  • Born 2005

William Winberg SE

IKSU
Dynamix
Flyttad från JJ Newaza, Barn / Pojkar 13–15 år / -40 kg

  • Age group Pojkar 13–15 år
  • Weightclass -40 kg
  • Born 2005

JJ Newaza, Barn / Pojkar 13–15 år / -65 kg

Hugo Normark SE

Holmsund-Obbola Kampsport IF
Dynamix
Flyttad från JJ Newaza, Barn / Pojkar 13–15 år / -60 kg

  • Age group Pojkar 13–15 år
  • Weightclass -60 kg
  • Born 2004

Noah Degerman SE

Lycksele Kampsport Förening
Lycksele Kampsport Förening

  • Age group Pojkar 13–15 år
  • Weightclass -65 kg
  • Born 2005

JJ Newaza, Barn / Pojkar 13–15 år / +65 kg

David Boström SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Pojkar 13–15 år
  • Weightclass +65 kg
  • Born 2004

Noah Degerman SE

Lycksele Kampsport Förening
Lycksele Kampsport Förening
Flyttad från JJ Newaza, Barn / Pojkar 13–15 år / -65 kg

  • Age group Pojkar 13–15 år
  • Weightclass +65 kg
  • Born 2005

JJ Fighting / Damer Senior / -62 kg

Naima Ali KE

IKSU
Dynamix

  • Age group Damer Senior
  • Weightclass -62 kg
  • Born 1995

LaTanya Sjöström SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Damer Senior
  • Weightclass -62 kg
  • Born 2002

Michelle Sjöström SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu
Flyttad från JJ Fighting / Damer Senior / -55 kg

  • Age group Damer Senior
  • Weightclass -55 kg
  • Born 2003

Nora Ängebrant SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Damer Senior
  • Weightclass -62 kg
  • Born 1997

JJ Fighting / Damer Senior / -70 kg

Ella Jakobsen SE

Kumla Kampsportsförening
Team Sweden JJR

  • Age group Damer Senior
  • Weightclass -70 kg
  • Born 2003

Naima Ali KE

IKSU
Dynamix

  • Age group Damer Senior
  • Weightclass -70 kg
  • Born 1995

Anne Eichholz DE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu
Flyttad från JJ Fighting / Damer Senior Amatör / +70 kg

  • Age group Damer Senior Amatör
  • Weightclass +70 kg
  • Born 1982

LaTanya Sjöström SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Damer Senior
  • Weightclass -70 kg
  • Born 2002

JJ Fighting / Damer Senior Amatör / +70 kg

Ella Jakobsen SE

Kumla Kampsportsförening
Team Sweden JJR

  • Age group Damer Senior Amatör
  • Weightclass +70 kg
  • Born 2003

JJ Fighting / Herrar Senior / -69 kg

Karl Dahlgren SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Herrar Senior
  • Weightclass -69 kg
  • Born 1985

Edvin Hägglund SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Örnsköldsviks Kampsportsförening

  • Age group Herrar Senior
  • Weightclass -69 kg
  • Born 2001

JJ Fighting / Herrar Senior / -77 kg

Emil Petersson SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Herrar Senior
  • Weightclass -77 kg
  • Born 1997

Richard Ziegel DE

IKSU
Dynamix

  • Age group Herrar Senior
  • Weightclass -77 kg
  • Born 1997

Gabriel Falk SE

IKSU
Dynamix
Flyttad från JJ Fighting / Herrar U18 / -77 kg

  • Age group Herrar U18
  • Weightclass -77 kg
  • Born 2001

Emil Lindqvist SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Herrar Senior
  • Weightclass -77 kg
  • Born 1999

JJ Fighting / Herrar Senior / -94 kg

Klaus Ncuti SE

IKSU
Dynamix
Flyttad från JJ Fighting / Herrar Senior / -85 kg

  • Age group Herrar Senior
  • Weightclass -85 kg
  • Born 1995

Robin Eriksson SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Herrar Senior
  • Weightclass -94 kg
  • Born 1990

JJ Fighting / Herrar Senior Amatör / -69 kg

Eli Lundberg SE

IKSU
Dynamix
Flyttad från JJ Fighting / Herrar U18 Amatör / -69 kg

  • Age group Herrar U18 Amatör
  • Weightclass -69 kg
  • Born 2002

Kimmo Kivelä SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Herrar Senior Amatör
  • Weightclass -69 kg
  • Born 1997

JJ Newaza / Damer U18 / -62 kg

Matilda Hylander SE

Piteå Ju-jutsuklubb
Piteå Ju-jutsuklubb
Flyttad från JJ Newaza / Damer U18 Amatör / -55 kg

  • Age group Damer U18 Amatör
  • Weightclass -55 kg
  • Born 2002

Kamilla Shtieba SE

Umeå Kampcenter IF
Gracie Barra

  • Age group Damer U18
  • Weightclass -62 kg
  • Born 2002

JJ Newaza / Herrar Senior / -85 kg

Erik Ahrenby SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Herrar Senior
  • Weightclass -85 kg
  • Born 1979

Adam Lindberg SE

IKSU
Dynamix
Flyttad från JJ Newaza / Herrar Senior / -77 kg

  • Age group Herrar Senior
  • Weightclass -77 kg
  • Born 1992

Arvid Alm SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Herrar Senior
  • Weightclass -85 kg
  • Born 1989

Carl Marklund SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Herrar Senior
  • Weightclass -85 kg
  • Born 1999

JJ Newaza / Herrar Senior / -94 kg

Leon Persson SE

Umeå Kampcenter IF
Gracie Barra

  • Age group Herrar Senior
  • Weightclass -94 kg
  • Born 1994

Alexander Aroch SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Herrar Senior
  • Weightclass -94 kg
  • Born 1992

JJ Newaza / Herrar Senior Amatör / -69 kg

Erik Hansson SE

Piteå Ju-jutsuklubb
Piteå Ju-jutsuklubb

  • Age group Herrar Senior Amatör
  • Weightclass -69 kg
  • Born 2001

Carl Olofsson SE

Föreningen Team Gringo
10thplanet JJ

  • Age group Herrar Senior Amatör
  • Weightclass -69 kg
  • Born 2000

Eli Lundberg SE

IKSU
Dynamix
Flyttad från JJ Newaza / Herrar U18 Amatör / -69 kg

  • Age group Herrar U18 Amatör
  • Weightclass -69 kg
  • Born 2002

Kimmo Kivelä SE

Örnsköldsviks Kampsportsförening
Kita Ryu

  • Age group Herrar Senior Amatör
  • Weightclass -69 kg
  • Born 1997

JJ Newaza / Herrar Senior Amatör / -77 kg

Emil Petersson SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Herrar Senior Amatör
  • Weightclass -77 kg
  • Born 1997

Pär Öhman SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Herrar Senior Amatör
  • Weightclass -77 kg
  • Born 1989

Fernando Rojas Tena SE

Umeå Kampcenter IF
Gracie Barra

  • Age group Herrar Senior Amatör
  • Weightclass -77 kg
  • Born 1987

JJ Newaza / Herrar Senior Amatör / -94 kg

Grim Jernudd SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Herrar Senior Amatör
  • Weightclass -94 kg
  • Born 1992

Elias Zammata SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Herrar Senior Amatör
  • Weightclass -94 kg
  • Born 1996

Pavel Carl Liam Blom RU

Lycksele Kampförening
Lycksele Kampförening

  • Age group Herrar Senior Amatör
  • Weightclass -94 kg
  • Born 1999

Jad Cassini Bäckström GB

Lycksele Kampförening
Lycksele Kampförening
Flyttad från JJ Newaza / Herrar Senior Amatör / -85 kg

  • Age group Herrar Senior Amatör
  • Weightclass -85 kg
  • Born 1999

Robin Eriksson SE

IKSU
Dynamix

  • Age group Herrar Senior Amatör
  • Weightclass -94 kg
  • Born 1990